Co je to vape


Vzpomínám si na to, jako kdyby to bylo včera. Kolik mi tak mohlo být? Zhruba osmnáct let. V té době jsem hrozně moc chodila s mou sestřenicí (jak s jednou, tak druhou) do parku a tak dále. Hrozně si se sestřenicemi rozumíme, takže není divu. A já jsem byla hrozně ráda, že jsme chodily ven, když jsem ještě bydlela v České republice. No a představte si, že moje mladší sestřenice kouřila vapku. To je něco jako elektronická cigareta. No chápete to? Já jsem se zpočátku divila. Dokonce se tak styděla si ji sama koupit, že mi dala peníze a řekla, ať jí to tam jdu koupit. Nevěděla jsem, za co se stydí. Ale fakt si to pamatuji jakoby to bylo včera.

s

Já jsem nikdy nekouřila, takže mě takové věci moc nebraly. Ale vrstevnice v mém věku už kouřily, některé i pily alkohol a nevím, co ještě. Já k tomuhle prostě vztah nemám. A na jednu stranu jsem za to ráda. Takové „závislosti“ jako alkohol a cigarety strašně moc požírají peníze a raději si za ty peníze koupím třeba džus, limonádu a tak podobně. Určitě nejsem sama. Ale představte si, když jsem do toho obchodu přišla, tak jsem se hned ptala, jaká je cena vape. A skoro jsem padla do mdlob, když jsem se dozvěděla cenu vape.

s

I s naplněmi to stalo zhruba přes tisíc korun, což mi přijde na elektronickou cigaretu hrozně moc drahé. Ale co. Koupila jsem to sestřenici a ta byla hrozně moc ráda, že jsem ji splnila její přání. A pak jsme se šly společně projít k řece a pokecat si, však to znáte. Svoje sestřenice beru jako nejlepší kamarádky a tak jim můžu kdykoliv cokoliv říct a věřte mi, že to nevyzradí. A tak jsem ráda, že se na ně mohu spolehnout. Kolikrát jsem se jim svěřovala s dost tajnými věcmi, které nikdo jiný nevěděl a nikdy ani jedna nic neprozradila. A o to více si je za to vážím. Nevyslepičí nic, a já naopak nevyzradím jejich tajemství..