Zdraví a strava


Jsem opravdu ráda, že v poslední dobÄ› opravdu hodnÄ› lidí dbá na to, aby byli zdraví. Aby také mÄ›li zdravý životní styl. Podle mého názoru opravdu nikdo neudÄ›lá chybu, když také budou dbát na to, aby jejich zdravotní styl byl o nÄ›co lepší než doposud. Znám nÄ›kolik lidí, kteří si pÅ™ejí, aby zmÄ›nili svůj životní styl, ale nÄ›kdy jim to bohužel nejde. SamozÅ™ejmÄ›, že chtÄ›jí o své zdraví peÄovat, ale jednoduÅ¡e to nejde, a to z finanÄních nebo Äasových důvodů.

Správná strava je základ.

A já vím, že zdravá výživa stojí opravdu více peněz, než klasická nezdravá výživa. Jednou jsem se byla podívat ve zdravé výživě a všude všechno bylo tak o třicet a nebo o více procent dražší, než v klasickém obchodě. Já si opravdu nemůžu dovolit kupovat bio výrobky a bio potravu, která je opravdu o hodně dražší. Dokonce i těstoviny jsou opravdu tak o padesát korun dražší, než klasické těstoviny z klasického obchodu. Řekla jsem si, že samozřejmě, že se budu snažit jíst zdravě a třeba ekologicky a také ekonomicky, hlavně aby to bylo v bio kvalitě. Ale když to všechno bude tak extrémně drahé, tak samozřejmě se na to vykašlu.

Moc ráda sportuji.

Je logické, že žít zdravÄ› jde také jinak, tÅ™eba hlavnÄ› v létÄ› nebo na jaÅ™e i na podzim, kdy je sezónní ovoce a zelenina tak to samozÅ™ejmÄ› jde, protože my máme opravdu velikou zahradu, kde také moc ráda pÄ›stuji ovoce a zeleninu. Takže alespoň takhle v tÄ›chto teplých mÄ›sících se pořádnÄ› nadlábnu zdravého ovoce a zdravé zeleniny. V zimÄ› také samozÅ™ejmÄ› nepohrdnu zeleninou a ovocem. Akorát to musím kupovat ménÄ›, protože je to velice drahé. Než se bohatá a mám velikou rodinu a jsem samoživitelka, takže opravdu si nemohu dovolit kupovat opravdu biovýrobky. NicménÄ› o zdraví ale peÄujeme a pravidelnÄ›, také kupují různé vitamíny nebo jiné potravinové doplňky. Abychom my s dÄ›tmi byli zdraví, nemohou si dovolit být nemocná, protože musím chodit do práce, takže to znamená, že zdraví je opravdu u mÄ› na prvním místÄ›, stejnÄ› tak jako zdravý mých dÄ›tí.

Nejen škola, ale i práce mají vliv na zdraví člověka

Myslíte si, že na lidské zdraví mají vliv pouze nemoci? Rozhodně ne. Je daleko více věcí, které mají vliv na zdraví člověka a opravdu to není jen o nemocech.

Velký vliv na zdraví člověka má i prostředí a je jedno, jestli hovoříme o škole nebo o práci. Obojí může mít na člověka až takový vliv, že může dojít k tomu, že se člověk zblázní a na konec to dopadne tak, že se nebude chtít s nikým bavit a jeho svět bude jen o tom, že se ráno vzbudí, půjde do školy nebo práce, přijde domů, kde se zavře ve svém pokoji nebo ve své kanceláři, večer se půjde umýt a následně spát. Někdy to může dojít až tak daleko, že něco takového se stane denní rutinou a ne všichni jsou právě z denní rutiny nadšení. Něco takového je rozhodně pochopitelné, protože pokud to bude trvat delší dobu, může klidně dojít k tomu, že se daný člověk zblázní a to až tak, že bude poslán do blázince.

učící se žena

Je spousta věcí a také mnoho situací, které mohou mít vliv na lidské zdraví. Co se týká školy nebo práce, tady můžeme hovořit hlavně o zdraví psychickém. Je ale pravdou, že vzhledem k tomu, že se ve školách objevuje šikana, můžeme hovořit i o narušení zdraví fyzického a to právě u dětí.

Jakmile jednou dojde k tomu, že někdo vaše dítě zmlátí a to ještě navíc ve škole, věřte, že se vaše dítě rozhodně změní. Bude to na něj mít velký vliv a mnohdy rodičům nezbude nic jiného, než své dítě přihlásit k psychologovi, který bude dítěti pomáhat s tím, aby se přes to, co zažilo, dostalo.

učící se děti

Není nic horšího než to, když je člověk ničen nejen psychicky, ale i fyzicky. Něco takového může natolik všechno ovlivnit že to klidně může dopadnout tak, že místo toho, aby z daného člověka byl někdo, kdo je neustále veselý a kdo nemá problém s kýmkoliv vyjít, se z něj může stát někdo, kdo se nechce s nikým bavit a nechce chodit ani do práce, protože musí pracovat s lidmi.

Spousta věcí má na naše zdraví vliv a my bychom se měli snažit, aby na nás nic nemělo až takový vliv, že budeme muset vyhledat odbornou pomoc, abychom se přes určité situace dostali.