Zdraví a strava


Jsem opravdu ráda, že v poslední dobÄ› opravdu hodnÄ› lidí dbá na to, aby byli zdraví. Aby také mÄ›li zdravý životní styl. Podle mého názoru opravdu nikdo neudÄ›lá chybu, když také budou dbát na to, aby jejich zdravotní styl byl o nÄ›co lepší než doposud. Znám nÄ›kolik lidí, kteří si pÅ™ejí, aby zmÄ›nili svůj životní styl, ale nÄ›kdy jim to bohužel nejde. SamozÅ™ejmÄ›, že chtÄ›jí o své zdraví peÄovat, ale jednoduÅ¡e to nejde, a to z finanÄních nebo Äasových důvodů.

Správná strava je základ.

A já vím, že zdravá výživa stojí opravdu více peněz, než klasická nezdravá výživa. Jednou jsem se byla podívat ve zdravé výživě a všude všechno bylo tak o třicet a nebo o více procent dražší, než v klasickém obchodě. Já si opravdu nemůžu dovolit kupovat bio výrobky a bio potravu, která je opravdu o hodně dražší. Dokonce i těstoviny jsou opravdu tak o padesát korun dražší, než klasické těstoviny z klasického obchodu. Řekla jsem si, že samozřejmě, že se budu snažit jíst zdravě a třeba ekologicky a také ekonomicky, hlavně aby to bylo v bio kvalitě. Ale když to všechno bude tak extrémně drahé, tak samozřejmě se na to vykašlu.

Moc ráda sportuji.

Je logické, že žít zdravÄ› jde také jinak, tÅ™eba hlavnÄ› v létÄ› nebo na jaÅ™e i na podzim, kdy je sezónní ovoce a zelenina tak to samozÅ™ejmÄ› jde, protože my máme opravdu velikou zahradu, kde také moc ráda pÄ›stuji ovoce a zeleninu. Takže alespoň takhle v tÄ›chto teplých mÄ›sících se pořádnÄ› nadlábnu zdravého ovoce a zdravé zeleniny. V zimÄ› také samozÅ™ejmÄ› nepohrdnu zeleninou a ovocem. Akorát to musím kupovat ménÄ›, protože je to velice drahé. Než se bohatá a mám velikou rodinu a jsem samoživitelka, takže opravdu si nemohu dovolit kupovat opravdu biovýrobky. NicménÄ› o zdraví ale peÄujeme a pravidelnÄ›, také kupují různé vitamíny nebo jiné potravinové doplňky. Abychom my s dÄ›tmi byli zdraví, nemohou si dovolit být nemocná, protože musím chodit do práce, takže to znamená, že zdraví je opravdu u mÄ› na prvním místÄ›, stejnÄ› tak jako zdravý mých dÄ›tí.