Člověk zapomnětlivý


Někdy se to stane úmyslně, někdy jen tak, že člověk zastrčí patřičnou složenku někam a zapomene na ni. To, že k tomu došlo pak zjistí až příští měsíc, kdy jej firma, které nezaplatil taktně upozorní, že by rádi svoje peníze. Většina lidí ihned zaplatí, ale další nad tím mávnou rukou a netuší, co vlastně udělali. Některé firmy upozorní ještě jednou, ale pak už vás dají mezi dlužníky, ergo neplatiče. Vy to sice dorovnáte, ale už jste vedeni v temné a smolné knize, kteráž se nazývá registr dlužníků. A není jenom jeden, ale je jich více. Všechny jsou běžně přístupné každému občanovi naší vlasti, za poplatek. Tuším, že je to v současnosti dvě stě korun. Stav v měsíci dubnu v roce dva tisíce dvacet čtyři.

bankovky v peněžence

Zdá se, že vám to jinak nevadí. Jistě, nic to nedělá a žrát to nechce. Takže si toho všímat nebudeme. Jenže přesně na tohle doplatíte. Nejen tím, že vám budou připisovat asi penále, ale také tím, že když budete žádat o půjčku, nedostanete nic. Právě proto, že jste vedeni v registru.

S tím se dá jen těžko něco dělat. Jednou jste svou povinnost vůči věřiteli nesplnili, a tak jste veden jako dlužník. Přesto, že žádný dluh nikde nemáte. Ano, i přesto, že jste to dávno zaplatili, budete tři roky figurovat jako neplatič. Nebo pět let. To je podle druhu registru.

hromádka bankovek

Vy tedy vůči jakékoli půjčce nebo hypotéce budete v nevýhodě v celém bankovním sektoru. V tom druhém, nebankovním, však ne. Stačí se podívat po finančním produktu zvaném hypotéka bez registru. To je ta věc, která vám může pomoci a kterou jistě hledáte. Nuže, už jste ji našli. Není třeba bádat ještě někde jinde.

Neváhejte a klikněte na odkaz, který je uveden jinou barvou textu a o několik řádků výše. Tím se přenesete na naprostou jinou webovou stránku, kde si můžete něco o firmě a půjčce přečíst. Pak již je jen a jen na vás, jak budete postupovat dále.