Baví vás design?


Kdekdo si během života zkusí vytvořit návrh vlastního nábytku. Někoho zkrátka baví kreslit si různé věci. Kdo se někdy nezasnil nad tím jak vy takový kousek vypadal v realitě? Komu by se nelíbilo mít dílnu a pracovat na návrzích nábytku podle vlastní fantazie? Každý na to nemá odvahu, protože podnikání s sebou nese celou řadu rizik. Ať už se ale rozhodne podnikat v čemkoliv, nesmíte zapomínat na jednu důležitou věc – a tou je propagace. Bez marketingu o vás nikdo nebude vědět, a logicky si tak od vás nebude moct koupit. Změnit to můžete jednoduše.

obchod s nábytkem

Pokud jste se odhodlali k podnikání v oboru a začali jste vyrábět nábytek, určitě budete potřebovat internetové stránky. Drtivá většina lidí dnes hledá to co potřebují právě online. V tomto ohledu mají výborné výsledky vyhledávače zboží, které na internetovém vyhledávači nabídnou relevantní webové stránky s hledaným zbožím. A mezi nimi může být i ta vaše.

Internetové stránky musí být kvalitní, musí se snadno ovládat a e-shop by měl nabízet mnoho funkcí, které zákazníkům usnadní hledání toho co je zajímá. Projděte si některé e-shopy s nábytkem a podívejte se jak fungují. Inspiraci můžete najít třeba u nastavení Favi, kde snadno vyfiltrujete to co vás zajímá – rozměry, cenu, použití nebo barvy.

online nákupy

Jak dál?
Každého podnikatele zajímá jak firmu udržet v černých číslech. K tomu slouží například emailing, který má velice dobré výsledky. Když si u vás někdo něco koupí, zadá svůj e-mail, a na ten můžete posílat pravidelně zprávy například o novinkách ve vašem sortimentu a nebo o slevách. Je velká pravděpodobnost že díky takové zprávě někdo otevře váš e-shop a koupí si to o co má zájem. Výhodou je že si každý může odběr zpráv odhlásit jediným kliknutím. Byla by škoda podcenit marketing a nevyužít tyto výjimečné nástroje, které ještě před pár lety neexistovaly.

Zásady při úniku vody v domácnosti


Zůstaňte v domě sami

Unikající voda v domácnosti vám může přinést spoustu starostí a jednou z nich je zejména přítomnost dalších osob. Předejděte zbytečným zraněním a nepříjemnostem podobného rázu, jakmile objevíte havarijní situaci, odešlete ostatní mimo objekt, například v případě vašich rodičů nebo dětí zůstaňte v domě sami a zbytek rodiny či příbuzenstva pošlete do zoologické zahrady, do kina, na sportovní stadion nebo do restaurace na večeři. Sami si naopak nechte dovézt pizzu a pusťte se do likvidace škod.

instalatér zasahuje

Vypněte hlavní jistič a teprve pak uzavřete vodu

Jednou z největších chyb by bylo vyzout se z bot a naboso vytírat vodu z podlahy. V první řadě vypněte přívod elektřiny do domu, a krátce poté zastavte i přívod vody. Únik vody totiž může být nebezpečný v tom, že zasáhne elektroinstalaci, a voda jako vodivé prostředí vám může přivodit smrtelný úraz. Jakmile bude elektřina vypnutá a voda zastavená, obujte gumovky a začněte likvidovat následky havárie. Gumovky mějte na nohou proto, že voda může rozpustit mnoho nečistot z podlahy, a vy byste je pak vstřebávali bosou nohou skrze pokožku do těla.

instalatérské nářadí

Telefon na instalatéry si zjistěte předem

Únik vody je typická havarijní situace a v takovém momentu mnoho lidí začne vyhledávat kontakt na instalatéry na Internetu. To je ale pozdě, kontakt byste měli mít zjištěný již předem, a pouze urychleně zvednout telefon a začít číslo vytáčet. Zde se počítá každá minuta, protože čím dříve instalatér přijede, tím méně škod tu vznikne.

Instalatérský havarijní servis zasahuje nonstop, tedy každý den, nepřetržitě, i v nočních hodinách. Kontakt na instalatéra se vám pak může hodit například pro závady plynových spotřebičů, únik plynu, havárii topení, zanesení odpadu a kanalizace nebo zmíněné úniky vody. Instalatér obvykle dorazí do hodiny od zavolání.

Aplikace na webu

Mnoho výhod

Počítačový software může být opravdu velmi rozmanitý, přičemž dnešní stroje rozjedou i náročné programy a hry. Přeci jen bez softwaru by nám tyto stoje moc platné nebyly. V nabídce je ho spousta druhů, takže záleží, co od něj očekáváme, přičemž nějaký je volně dostupný, jiný však musíme zakoupit.

webový prohlížeč

I když některý stojí dost peněz, tak se firmám vyplatí, protože díky němu dosahují dobrých výsledků a můžou vykonávat i složitou práci. Navíc se to řeší přes foremní licenci, díky čemuž může program legálně běžet na více zařízeních. Ovšem jsou i méně náročné programy, který může být systém na sledování docházky. Ten je často řešený přes web, což přináší dost výhod. Je spojen přímo s internetem, takže změny se projeví okamžitě. Navíc nám stačí pouhý prohlížeč, takže se do něj dostaneme klidně z mobilního telefonu. Vše je tedy snadné a nemusíme řešit nějakou instalaci a podobně. Systém běží celý den každý den.

Tvorba

I my si můžeme nechat na míru vytvořit vlastní webovou aplikaci, což znamená, že bude uzpůsobena přesně našemu využití. Bude nás něco stát, ale na druhou stranu ji může využívat spousta zaměstnanců, ušetřit nám dost práce a poskytne dobrý přehled. Tvorba webových aplikací tedy dává rozhodně smysl. Postará se o ni odborník, který této práci skvěle rozumí, takže aplikace bude stát za to. Samozřejmě celá aplikace musí běžet na nějakém webu, přičemž o to se nám taky postarají. Přeci jen i při připojení třeba desítek lidí musí vše běžet stabilně.

softwarový vývojář

Tento programátor má velmi propracovaný web, takže si můžete vše prohlédnout i ukázku, jak taková aplikace vlastně vypadá a podle toho se rozhodnut, jestli by se Vám něco takového hodilo a vyplatilo. Najdete zde navíc kontakt, takže se s ním můžete spojit a domluvit se na detailech. Samozřejmě i následně můžete vyjádřit svůj názor a dojít společně k co nejlepšímu řešení.

Sleva na ABOUT YOU a jak ji využít.

Naše společnost se stala strašně konzumní. Bohužel jsme začali dávat přednost věcem před radostí a hrou. Naše hry se semkly do nakupování v supermarketech a hypermarketech. A jediné dění, které nás zajímá je to, kolik za to dostaneme laiků na sociální síti. Žijeme ve virtuální realitě a nikomu to už nepřijde divné. Naše zájmy se přesunuly z venku dovnitř. A my už ani o to co je venku nejevíme zájem. A to především ty mladší generace. Už skoro ani nikoho nevidíte si hrát venku. A když, tak mají telefon stejně stále v ruce a hlavy ohnuté až k obrazovkám mobilních telefonů.

oblečení

Že je to divné a že to není správné asi všichni tak nějak tušíme. A bohužel to asi té nejmladší generaci nevymluvíme. Asi si musí počkat až se všechny sociální sítě vypnou a oni zase najdou tu ztracenou chuť. A to jak k životu jako takovému a taky se začnou zajímat zase o svoje okolí. O všechny a o všechno okolo sebe. Ale teď když žijeme době internetové, máme tedy možnost na něm nakupovat a sdílet různé obsahy. A tak jste určitě i vy sami zaregistrovali reklamy na určité portály. A jedním z nich je také portál s oblečením ABOUT YOU. Je velice populární právě u mladých věkových kategorií. Ale je určen všem.

oblečení

Ať jste muž, žena anebo něco sháníte pro svoje děti. e-shop ABOUT YOU vám pomůže najít váš osobní styl anebo jen pomůže vybrat to co ve svém stylu upřednostňujete. Bez dlouhého hledání a zbytečného klikání. Mezi jeho kvality patří: například doprava zdarma, možnost vrátit zboží, a to až do 100 dní. Přijatelné ceny a kvalita odpovídá obrázkům. A možnost využít slevy na ABOUT YOU? To je samozřejmost. Například můžete využít slevové kupony, možnost využít na objednávku cashback. To je možnost, kterou si celou objednávku zlevníte. Další slevové akce na ABOUT YOU jsou takzvané black friday a také slevy, které jsou vlastně po celý rok. Je to super e-shop s oblečením a doplňky.

Poškozený počítač

Nakukovat pod povrch je vlastnost, která je na prvním místě hlavně u dětí. Kdysi rozebrané budíky by mohly vyprávět. Kdekterý kluk by rád viděl, kdo to tam vevnitř tiká a je zklamán, když tam pak místo panáčka najde jen ozubená kolečka. Panákové nejsou ukryti ani v počítačových skříních. I když pro jednoduchost je například já používám při vysvětlování některých procesů. U těch menších dětí to má úspěch, lépe se jim to chápe. Nuže, abychom přešli in media res, jak říkají právníci, co s poškozeným počítačem.

Ujišťuji amatéry, že je zde pramálo věcí, které by šly opravit kladivem a šroubovákem. Většinou to končí tak, že se nadělá ještě více škody a další oprava je pak ještě více nákladná a delší. Věřte tomu, že v opravně budou vědět co a jak poněkud lépe než vy sami. A dokonce tam na to mají odborníky s příslušnými nástroji. Například v servis PC Beroun vám opraví skutečně naprosto všechno. Ale proto, aby byla oprava rychlá a levná je dobré udělat pár věcí.

část PC

Dosti záleží na tom, kdy vám počítač vypoví poslušnost. Když je to uprostřed činnosti, není od věci poznačit si na papírek co jste zrovna dělali. Technikovi to může hodně napovědět. Vy pak doma jen vyzkoušejte jiný přívodní kabel. Pokud to nezabere, nechte počítač, jak je a jen jej opatrně zabalte do něčeho, v čem nebude trpět otřesy při dalším převozu. Nu a pak jej dopravte do výše zmíněné opravny, nebo pošlete kurýrem. Jak vám lépe vyhovuje.

dítě u PC

Po převzetí vašeho stroje vám technik vystaví papír o převzetí a také vám sdělí odhadní cenu opravy. Tato cena je skutečně hrubě odhadní, pokud se technik nepodívá dovnitř, nemůže vědět zcela přesně co počítači je. Nemůže vědět, zda se budou nějaké součástky měnit a zda vůbec budou k sehnání, je-li váš počítač poněkud postarší.

Nu a pak již jen nezbývá než čekat na výsledek a doufat, že poškození nebude většího rozsahu.

Proč je důležitá pro projekt vodovodní přípojky cena

Asi všichni budeme souhlasit, že napojení domu na vodovodní řád je v současné době prakticky nezbytné. Ovšem aby k tomu mohlo dojít, je u nové stavby nutné nejprve nechat vypracovat projekt. Ten musí být proveden odborníkem, a bez něj nelze pokračovat. Problém je, že ten si za svou práci nechá zaplatit. Proto je pro mnoho lidí důležitým faktorem pro projekt vodovodní přípojky cena https://provodu.cz/projektova-dokumentace/. Přeci jen, podobně jako u jiných typů zboží a služeb, se ceny u jednotlivých odborníků mohou lišit.

na čistou vodu jsme si již zvykli

Zde bychom se však měli zamyslet nad tím, zda by to pro nás měl být skutečně tak důležitý faktor. Koneckonců, záležet by mělo hlavně na tom, aby bylo vše provedeno kvalitně, tak, abychom se podle něj skutečně mohli na vodovodní řád napojit. A za to si přece stojí připlatit, ne?

Ne každý však takto uvažuje. Většina lidí se snaží ušetřit peníze, kde se dá. Šetří tedy i tam, kde se to v dlouhodobém horizontu nemusí zrovna vyplatit. A toto je jen jeden z příkladů. Pokud totiž nebude projekt vypracován kvalitně, případně v něm budou chyby, může to vést k problémům při instalaci přípojky a tedy i k dalším výdajům za práci, které budou nakonec mnohem vyšší, než bychom zaplatili za kvalitní projekt.

voda tekoucí z kohoutku

Je však nutné připustit, že zdaleka ne ve všech případech se jedná o volbu z důvodu ušetření peněz. Zvláště v dnešní době prudkého zdražování totiž leckdy jiná možnost není. Stavba domu není zrovna rychlou záležitostí, a pokud během ní dojde k prudkému růstu cen, jaký jsme viděli v posledních pár letech, může se snadno stát, že plánovaný rozpočet nestačí, a tak je potřeba začít volit ty nejlevnější možné varianty, pokud vůbec chceme bydlet.

To je smutná skutečnost, které bychom si měli být vědomi. Pokud tedy plánujeme rozpočet na stavbu nemovitosti, je lepší, pokud jej zvolíme co největší. Budeme tak mít rezervu pro případ, že se něco stane, nebo dojde ke zdražování, a nebudeme muset dělat kompromisy na kvalitě. Nakonec se nám tak bude bydlet lépe.

Pohroní je jeden z nejkrásnějších slovenských regionů

Máte rádi horské reliéfy, krásnou přírodu, božský klid a čistý vzduch? Pak byste mohli ocenit tip na dovolenou ve středním Slovensku s ubytováním Pohroní (Pohronie) travelguide.sk. Řeka Hron vytváří přechodovou údolní linii mezi Nízkými Tatrami, Muránskou planinou a Veporskými vrchy a krajinný ráz tak trochu připomíná údolí horního toku řeky Váh. Tento strohý popis vám však nic významného neprozradí, chcete-li se do těchto končin vypravit. Co vás tu vlastně čeká, a proč právě tuto oblast Slovenska zvolit pro vaši dovolenou?

krajina na Slovensku

Krajina pro malíře – středověcí malíři se inspirovali zejména přírodními krásami a velmi rádi zachycovali mimo jiné i krajinná panoramata. Ta tu v Pohroní budete potkávat takřka na každém kroku, je to jeden z nejzajímavějších slovenských regionů, co se týče přírodních jevů a jejich kontrastů. Zapadají tu do sebe prostorné louky a pastviny, husté lesy, horská úbočí, ohraničená ostrým letním sluncem a modrou oblohou. Máte-li výtvarný talent, anebo se alespoň zabýváte krajinnou fotografií, horní Pohroní vás určitě osloví.

Pěší a cyklistické výlety – Pohroní je velmi vydatně protkáno turistickými a cyklistickými trasami. Máte-li zájem tu aktivně sportovat a pohybovat se v terénu nejen autem, máte jedinečnou možnost využít vlastních bicyklů, nebo si tu jízdní kola alespoň pronajmout. Náročnosti tras jsou tu k dispozici od těch pro začátečníky, až po vrcholové sportovce.

krása Slovenska

Termální koupaliště – na jihozápadním okraji města Kremnica se nachází velmi oblíbené termální koupaliště, které využívá vyvěrající vody, obohacené o minerální ionty. Již před mnoha lety byl prokázán její léčebný účinek na lidský organismus a tamní prameny tu dobře znali i horníci, kteří v této oblasti těžili zejména stříbro a zlato. V roce 2022 byl však areál uzavřen, protože se stále hledá kupní síla, která by tento krásný a zajímavý areál udržovala v provozu i nadále.

Koberce vyžadují po určité době důkladné čištění

Koberce a děti v domácnosti

Mít doma nový koberec je mnohdy kouzelný zážitek, tyto výrobky totiž dovedou vykouzlit úsměv na rtu, protože perfektně zakryjí celou plochu místnosti, jsou barevné, mají zajímavý vzor a samozřejmě jsou také měkké a velmi příjemné na dotek. Koberec je však krásný do té doby, dokud se nepotřísní nějakou omáčkou, dokud na něj nevylijeme kávu, anebo se do něj nezašlapou zbytky nečistot, co nepobral běžný vysavač. Mnohem horší situace nastávají tam, kde se pohybují malé děti. Ty tu a tam něco na podlahu utrousí, mohou se tu pomočit a zašpinit koberec nějakým pokrmem či nápojem. Tehdy je pak čas povolat na vyčištění koberce profesionály.

růžový koberec

Domácí mazlíčci

Tam, kde se vyskytují psi a kočky, je velká pravděpodobnost, že se na koberci objeví různé nečistoty zanášené mezi tlapkami, při drbání a čištění kožichu, ale i v situacích, jako je močení mimo toaletu anebo zvracení (typické zejména pro kočky, které si tím čistí žaludek od olízaných chlupů). V takových domácnostech se profesionální čištění koberců Wismont čištění uplatní i několikrát za rok.

modrý koberec

Bosá chodidla

Chodidla jsou obdařena mnoha miliony nervovými zakončeními, skrze něž rozlišujeme i velmi jemné drobnosti na povrchu, po kterém chodíme. Zároveň se tu vyskytuje více potních žláz, než jinde na těle, a to z toho důvodu, aby bosonohá chůze v přírodě byla bezpečná, aby to zkrátka nepodkluzovalo. Lidský pot je však také zdrojem potravy pro bakterie, a to se pak projevuje typickým odérem.

Jestliže doma chodíte v ponožkách, v silonových punčochách nebo dokonce naboso, váš pot se velmi snadno vetře mezi kobercová vlákna a odtud jej sáčkový vysavač neodsaje. Bakterie si na něm pochutnají velice důkladně a po určité době se váš koberec začne měnit na několik dnů nošené ponožky. Toto je poměrně častý problém v domácnostech, kde se důkladné strojní čištění koberců neprovádí, a kde se koberec pouze vysává vysavačem.

Problémy s elektřinou nechejte těm, co tomu rozumí

Co je Váš koníček nebo Vaše povolání? Není to nic ohledně elektřiny? Pak jistě budete potřebovat pomoc od odborníka s názvem elektrikář, když se v tomto odvětví objeví nějaký problém nebo prostě budete potřebovat něco zkontrolovat či zapojit. Tyto věci není dobré dělat sám, když nejsem tím pravým znalcem. Možná si ani nedovedete představit, co všechno se může pokazit. I zdánlivě jednoduchý problém, který si myslíte, že zvládnete, můžete neopatrným a nesprávným zacházením vzejít velký a složitý problém, když není vyřešen tak, jak by měl být. Z elektriky by člověk měl mít určitý respekt.

Oprava elektriky

Co vlastně všechno zvládne vyřešit elektrikář? Prakticky všechny činnosti, které se týkají silnoproudých a slaboproudých přístrojů a elektrického vedení. Jejich práce je tedy o opravách, montážích, údržbách, rekonstrukcích nebo seřizování. Pracovní pomůcky, které musí mít k dispozici, těch je opravdu hodně. Ale jsou vybavení přesně tak, jak mají být. Takže když si je zavoláte na pomoc, vždy si sami dovezou vše potřebné na daný úkon. Jste z Prahy? Vyzkoušejte elektrikáře Praha 9. Máte třeba staré hliníkové vedení? Nechejte si ho prověřit. Proč? Můžete se vyhnout zbytečným elektrickým zkratům nebo požáru.

Rozsvícené světlo

Prevence je důležitá i v tomto odvětví. Koukněte na webové stránky již zmíněných elektrikářů na Praze 9. Jmenují se Technologie budov. Já jsem na ně dostala doporučení od své dobré kamarádky. Moc si chválila vstřícnost, ochotu a profesionální přístup k práci. Je dobré vidět na vlastní oči, že zaplaceny a objednaný odborník své práci opravdu rozumí. A co je jako dobrý bonus? Že je na první pohled vidět, že ho jeho práce naplňuje a dělá ji rád. Člověk pak nemusí mít zbytečné obavy, že pracovník svou práci odbyde nebo něco přehlédne. Každý dobrý elektrikář si po sobě práci náležitě zkontroluje. Dobrá vizitka je základ všeho.

Hledáte autopůjčovnu?

My lidé nemůžeme být pořád jenom na jednom jediném místě. Někdy musíme své dosavadní místo pobytu také opustit a vydat se i někam jinam. A protože se nedá všude dojít pěšky, a ne vždy je k dispozici dostatečně dobře využitelná veřejná doprava, používáme k takovým cestám třeba i svá vlastní auta. Která si už dnes můžeme pořídit docela snadno, která už dávno nemusí být nevyhnutelně jenom luxusem pro hrstku vyvolených.

Ale navzdory tomu, že si my lidé můžeme svá vlastní auta kupovat, tak mnohdy nečiníme. Někdy by to byl pro našince přece jenom příliš vysoký výdaj, a někdy si my lidé dejme tomu uvědomíme, že při tom, jak často auto využijeme, se nám jeho koupě ani nevyplatí. A pak auta nemáme. A když je potřebujeme, je jediné řešení. V takových případech si můžeme auto i vypůjčit.

zelená škodovka

Ale je jasné, že když už se po takové možnosti porozhlížíme, nevezmeme jenom tak zavděk tím prvním, co se nám připlete do cesty. Jistě, jsou autopůjčovny, na které je spolehnutí, ale kdo ví, zda mezi nimi nenarazíme ke své smůle na nějakou černou ovci! Zejména pokud nechceme zbytečně přeplácet, ale chceme jen levné a spolehlivé vozidlo.

Ale nebojte se. I něco jako levná autopůjčovna Praha svým obyvatelům a návštěvníkům nabízí. Každý tu může najít to pravé.

zelená škodovka

Když se vsadí na Autopůjčovnu Milan, je jisté, že tu zákazník dostane za pověstných málo peněz hodně muziky. Že tu dostane k dispozici auto nebo minibus značky Škoda nebo Ford v tom nejdokonalejším technickém stavu, s bohatým doplňkovým vybavením, zákonným i havarijním pojištěním a s možností jezdit tímto u nás i v cizině… Což je jenom nepatrná část výčtu toho, co může ona autopůjčovna svým klientům nabídnout.

A tak v Praze vlastně ani nevadí, když nemá člověk své auto. Když ho totiž potřebuje, kdykoliv mu ho tu půjčí. A třeba i přistaví na dohodnuté místo.