Člověk zapomnětlivý


Někdy se to stane úmyslně, někdy jen tak, že člověk zastrčí patřičnou složenku někam a zapomene na ni. To, že k tomu došlo pak zjistí až příští měsíc, kdy jej firma, které nezaplatil taktně upozorní, že by rádi svoje peníze. Většina lidí ihned zaplatí, ale další nad tím mávnou rukou a netuší, co vlastně udělali. Některé firmy upozorní ještě jednou, ale pak už vás dají mezi dlužníky, ergo neplatiče. Vy to sice dorovnáte, ale už jste vedeni v temné a smolné knize, kteráž se nazývá registr dlužníků. A není jenom jeden, ale je jich více. Všechny jsou běžně přístupné každému občanovi naší vlasti, za poplatek. Tuším, že je to v současnosti dvě stě korun. Stav v měsíci dubnu v roce dva tisíce dvacet čtyři.

bankovky v peněžence

Zdá se, že vám to jinak nevadí. Jistě, nic to nedělá a žrát to nechce. Takže si toho všímat nebudeme. Jenže přesně na tohle doplatíte. Nejen tím, že vám budou připisovat asi penále, ale také tím, že když budete žádat o půjčku, nedostanete nic. Právě proto, že jste vedeni v registru.

S tím se dá jen těžko něco dělat. Jednou jste svou povinnost vůči věřiteli nesplnili, a tak jste veden jako dlužník. Přesto, že žádný dluh nikde nemáte. Ano, i přesto, že jste to dávno zaplatili, budete tři roky figurovat jako neplatič. Nebo pět let. To je podle druhu registru.

hromádka bankovek

Vy tedy vůči jakékoli půjčce nebo hypotéce budete v nevýhodě v celém bankovním sektoru. V tom druhém, nebankovním, však ne. Stačí se podívat po finančním produktu zvaném hypotéka bez registru. To je ta věc, která vám může pomoci a kterou jistě hledáte. Nuže, už jste ji našli. Není třeba bádat ještě někde jinde.

Neváhejte a klikněte na odkaz, který je uveden jinou barvou textu a o několik řádků výše. Tím se přenesete na naprostou jinou webovou stránku, kde si můžete něco o firmě a půjčce přečíst. Pak již je jen a jen na vás, jak budete postupovat dále.

Výhodná hypotéka na bydlení


Já si myslím, že v dnešní době je velice výhodné, když si někteří lidé vezmou hypotéku. Podle mého názoru hypotéka už není takové veliké tabu, jako tomu bývalo kdysi. Protože kdysi si lidé říkali, že když se zadluží na některé miliony, že prý je to velice nebezpečné a také riskantní, věřili byste tomu? Já tedy rozhodně ne. Já jsem vždycky měla za to, že kdo si vezme hypotéku, že by potom třeba mohl mít také určité problémy, jenomže tohle není tak úplně pravda. Nemusí to být vždycky pravda na sto procent. Proto jsem si řekla, že nejlepší by bylo, kdyby si třeba lidé prvně zjistili také různé informace o tom, co je to hypotéka anebo jaká hypotéka se vám vyplatí. Jaká hypotéka pro vás bude nejvíce vhodná?

Kamarádka bydlí také v zahraničí.

Je mnoho typů hypoték. Jako například americká hypotéka. Nebo také hypotéka bez příjmu. Hypotéka bez příjmu je opravdu výhodná v tom, že vy si vlastně můžete vzít tuto hypotéku bez příjmu na byt anebo na dům. A tady už záleží pouze a jenom na vás. Pro co vy se rozhodnete a v jakém velkém domě anebo bytě budete chtít žít, kde a jak budete chtít bydlet? Není proto na škodu, když se prvně třeba také se svým partnerem dohodnete, kde budete bydlet a v jakém finančním rozpětí?

Moc ráda bych bydlela ve velkém domě.

Protože tohle není jenom tak si vzít nějakou hypotéku, a to včetně hypotéky bez příjmu. A co třeba hypotéka bez registru? Nejsem si tím jistá, ale v poslední době je prý velice oblíbená právě hypotéka bez příjmu. My sami s partnerem o tomhle uvažujeme. Zatím ještě bydlíme v nájmu, ale víme, že až si založíme rodinu, že budeme chtít rozhodně nějakou hypotéku a menší domeček někde na vesnici. A s partnerem už jsme rozhodnuti, že si určitě vezmeme hypotéku bez příjmu. Tohle myslíme opravdu hodně vážně, protože naše kamarádka a také moje sestřenice má také hypotéku bez příjmu a moje sestřenice a naše kamarádka nám říká, že lepší hypotéku opravdu sehnat nemohly. Prý hypotékou bez příjmů vůbec nic nezkazíte a budete nadšení, že s hypotékou bez příjmu budete spokojení a nečeká vás nic nepříjemného.

Správná hypotéka


Na našem finančním trhu je hypoték docela hodně. Ale abych se přiznala, tak ani já jsem netušila, že kolik hypoték může být. Vždycky jsem měla za to, že je hypotéka jenom jedna. Jenomže když jsem se dozvěděla, že moje kamarádka také shání hypotéku, aby si s partnerem mohli pořídit dům, tak stále jenom naráželi a nikde jim nebylo nic schváleno. Moje kamarádka z toho byla opravdu hodně nešťastná, protože stále doufala, že i ona s partnerem dostanou hypotéku. A protože jsem před pěti lety pracovala v bance, tak jsem právě kamarádce a jejímu partnerovi doporučila hypotéku bez doložení příjmu.

Všechno si dobře propočítejte.

Moje kamarádka řekla, že už o tomhle slyšela, ale že vůbec netušila, že by o to mohla někdy žádat anebo že by to také mohla dostat. Tak jsem kamarádce řekla, ať se nebojí, ať si zajede klidně do banky a žádá hypotéku bez doložení příjmu. Kamarádka mi řekla, že prvně si ještě zjistí několik informací o tom, co to všechno obnáší, kdyby chtěla hypotéku bez doložení příjmu https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-dolozeni-prijmu/. Kdyby si opravdu pořídila hypotéku bez doložení příjmu, byla by opravdu nadšená. A kamarádce jsem řekla, že se absolutně nemusí ničeho bát, protože hypotéka bez doložení příjmu je opravdu jednoduchá a také poctivá a pečlivá.

Radost z hypotéky můžete mít i vy.

Nemusí se bát, že by třeba neměla na splátky, protože si s bankovním poradcem může opravdu všechno sepsat a také domluvit, aby každý věděl, o co jde a aby každý potom věděl, do čeho jde. Já si myslím, že pokud i vy se zajímáte o hypotéky a chcete bydlet ve vlastním domově, tak můžete vyzkoušet jakoukoliv hypotéku, ale já sama za sebe doporučuji hypotéku bez doložení příjmu. Tato hypotéka se mi líbí, že je také rychle schválená a odpadá opravdu všechno zbytečné papírování. Takže také vám to ušetří čas. A jak všichni víme, tak v dnešní době je čas velice důležitý a někdy se také vyvažuje zlatem.

Začít zase od nuly?


Máte někdy pocit, že potřebujete začít znova od nuly? Že se potřebujete odrazit ode dna a nechat za sebou těžkou a stresující minulost a začít konečně žít? Zapomenout na všechny dluhy, ze kterých jste se těžce vyhrabali a mít klidné spaní? Ano, takhle se můžete cítit po insolvenci.

Insolvence je způsob, jak si srovnat svou finanční situaci, zbavit se legální cestou všech dluhů a exekucí, ale nečekejte, že si pak budete moct dovolit vše. Insolvence má přísná pravidla a pokud chcete skutečně svůj život vrátit do správných kolejí, může být pro vás jediným východiskem.

peníze

Jenže jak dál, když je po všem a vy máte jen určitý příjem? Budete s tím umět žít a odrazit se ode dna? Budete bydlet v podnájmech a budete se snažit nějakou tu korunu ušetřit, nebo se vrhnete do dalších půjček a hypoték, abyste získali vlastní bydlení?

Banky se s vámi moc bavit nebudou, pokud jste prošli insolvencí, ale úplně bez šance na hypotéku také nejste. Hypotéka po insolvenci se dá vzít u nebankovních společností. Jenže, je to opravdu dobrý nápad zavázat se na mnoho let k pravidelným splátkám a ručit za to vlastní nemovitostí? Máte natolik stabilní příjem, abyste mohli splácet? A nedostanete se časem do stejné situace, jako jste byli před insolvencí? Tedy opět do dluhů a exekuce? Pokud si nejste jistí, že skutečně potřebujete hypotéku a že máte na to, abyste ji pravidelně spláceli, hledejte jinou cestu, jak si zabezpečit živobytí a nepouštějte se na tenký led, na kterém se necítíte úplně jistě.

hypotéka

Být finančně zajištěný, mít své příjmy i výdaje pod kontrolou, to není nijak lehké a někdo se to za celý život nenaučí. Není to o matematice, ale o schopnosti vyhodnocovat svou situaci, rozvažovat o nákupech, spoření a o půjčkách a hypotékách, které je snadné uzavřít, ale složitější splácet. Neuspěchejte žádné finanční rozhodnutí.

Hypotéka nemusí být jen na bydlení

Existuje spousta společností a firem, které se půjčováním peněz zabývají. Může to být klasická půjčka, nebo hypotéka. Některé společnosti to sice jako hypotéku vedou, ale peníze je v podstatě možné je použít na cokoli. Ovšem to je třeba si nejprve ověřit. Spousta lidí využívá výhod, které vlastně hypotéka poskytuje. Ovšem zase je třeba si všechno ověřovat u toho, kdo se vlastně stane naším věřitelem. Takže je třeba být v jisté míře opatrný.

strom s penězi

Ale abychom to vzali na novo, jak praví latiník. Na začátku všeho je potřeba bydlet. Mladí dosáhnou jistého věku, nebo si chtějí založit rodinu a někde je třeba prostě být. A že dnes sehnat bydlení není jednoduché, to ví snad každý. Už i ta místa pod mostem jsou obsazena lidmi, kteří domov jako takový vlastně nemají. Dá se bydlet i v jeskyních, naši předci to zvládli, tak proč ne my, moderní lidé. Jen nevím, zda v té jeskyni přes tu skálu prošel signál na mobil a internet. Jak to ti lovci mamutů dělali? No, ale konec legrácek a zpátky k vážné práci. O bydlení se většinou stará muž, ale samozřejmě že není vyloučeno, že si o hypotéku může požádat i dívka. Má-li dostatečný příjem…

bankovky

Potíž vzniká už po podání žádosti, kdy banka začne zkoumat kde co. A když odhalí nějaké nepřesnosti, či něco jiného, začínají potíže. V mnoha případech banka objeví záznam žadatele v registrech. Tím to pro ni končí a půjčka nebo hypotéka se tím zastaví. Koněc filmá, jak říkáme tady u nás.

Není však třeba být zoufalý. Jsou tu i jiní, kteří půjčí a neberou nějaký registr tak tragicky. Pokud tam ovšem nemáte deset zápisů a oceán dluhů jinde. Hypotéky bez registru jsou určeny speciálně těm, kteří nechtěně zapomněli něco zaplatit, nebo tam mají záznam kvůli hlouposti. Nu, pokud tomu nevěříte, nezbývá vám než to vyzkoušet. Prostě jen klikněte na odkaz a uvidíte sami, že všechno jde, když se chce.

Nové bydlení

Hodně lidí si myslí, že například hypotéka je vždy velice náročná, že každý člověk se musí pořádně zadlužit. Já chápu, že se zadlužíte hypotékou nebo nějakým větším úvěrem, když chcete velkou nemovitost. A samozřejmě, že bez peněz nemovitost koupit nejde. Jak jinak byste si sehnali dům a nebo byt, kdybyste neměli vlastní finance nebo nebankovní hypotéku bez registru? Jenomže pokud si člověk vezme nějaký úvěr nebo hypotéku kvůli tomu, že je to na praktickou i důležitou věc, jako na vlastní bydlení anebo automobil, tak je to naprosto v pořádku. Akorát nechápu takové ty lidi, kteří se třeba vezmu velikou půjčku na to, by si pořídili nějakou luxusní kabelku anebo motorku.

Chtěla bych stavět dům.

Podle mého názoru je tahle zbytečné. Pokud já bych se měla zadlužit na opravdu hodně peněz, tak by to bylo pouze na nákup nemovitosti anebo něčeho podobného, klidně i chaty. Takové chaty, kterou potom můžu pronajímat a vydělávat na tom peníze. Tohle byl můj veliký plán, když jsem si řekla, že bych mohla vydělávat takhle, že bych si pořídila nějakou chatu potom bych i pronajímala nyní podle mého názoru by to bylo opravdu perfektně, protože mít svou nemovitost. A také bych ještě na tom mohla vydělávat. Proto jsem se podívala na webové stránky americkahypoteka.cz, které mi doporučil můj kamarád, kde jsou opravdu perfektní hypotéky.

Máte na své bydlení?

Myslela jsem si, že na hypotéku nikdy nebudu mít nárok. Jenomže potom jsem se podívala na různé podmínky toho, komu a jak dávají hypotéku, byla jsem opravdu velice překvapená, když jsem se také dozvěděl, že i já bych měla opravdu skvělý nárok na to, abych mohla mít hypotéku. Naštěstí mám opravdu hodně vysoký plat, mám skvělou práci, takže jsem měla velikou výhodu, že mi hypotéku schválili. A opravdu mám perfektní hypotéku, se kterou jsem moc spokojená. Takže se nelekněte, že to bude vysoká částka. Když to budete opravdu poctivě splácet, tak se vám nic hrozného nikdy nestane.

Proč by si jeden nepůjčil?

Co se týká peněz, vždycky je nejlepší, když se vydělají. Ať už je totiž ten, kdo si je vydělá, kýmkoliv, je jisté, že už takové peníze patří jenom jemu, a to tak dlouho, než je utratí za to, za co je utratit chce. V čemž se liší vydělané peníze od těch, které si my lidé někdy navrch půjčujeme a které sice také lze utrácet, ale pak je nutné je zase vrátit z budoucích příjmů.

Víme to všichni. I my spotřebitelé, i soukromí podnikatelé. A proto se podnikatelé a firmy samozřejmě snaží si peníze hlavně vydělávat. Jenže jim to někdy nevychází. A když nastane finanční tíseň nebo i vyslovená krize, je často i půjčka vhodným pomocníkem, díky kterému se potíže snáze přečkají.

americké mince

Ovšem je jasné, že ne každá půjčka vždy pomůže. Pokud soukromí podnikatelé potřebují takovou pomoc, aby ji investovali do svých podnikatelských aktivit, musí se v první řadě ujistit, zda je půjčka, jež jim padla do oka, výhodná, a pak se musí samozřejmě zajímat i o to, zda ji vůbec dostanou. Ani jedno z toho totiž nikdy není naprostá samozřejmost. Některé půjčky jsou skrytě nebo třeba i neskrývaně drahé a některé jsou tu jenom pro bonitní klienty finančních ústavů, mezi něž nemusí podnikatelé s problémy ekonomického rázu patřit.

A tak podnikatelé někdy dlouho hledají, kterou půjčku si vybrat. A nakonec často dospějí k závěru, že nejlepší bude zřejmě nebankovní hypotéka Americká nebankovní hypotéka. A proč to?

cizí mince

Vlastně se to dá velice jednoduše pochopit. Nebankovní hypotéka nevyžaduje ani složité a zdlouhavé prokazování příjmů žadatele, z nichž se má v budoucnu splácet, tady nemusí mít nikdo ani čisté registry dlužníků. Tady je podstatná skutečnost, zda může podnikatel ručit za půjčené peníze nemovitostí. A když může, dostane je. A má tedy prostředky vhodné k investování do jeho podnikání, které mohou přinést pozitivní výsledky.