Proč raději bungalov, než výškovou stavbu


Cestujete někdy k moři a preferujete ubytování hotelového typu? Anebo raději přespáváte v bungalovech? Bungalov vám poskytne větší soukromí, protože v hotelích se lidé pohybují na chodbách, ve výtazích, ve vestibulu, na recepci, v restauraci nebo v baru, a je jich tam někdy a příliš. Chcete-li si naopak užít dovolenou tak, jako kdybyste tam přímo bydleli, bungalov je tím pravým místem.

dům bungalov

Bungalovy jsou přízemní objekty, vše je zde situováno na jedné ploše, bez nutnosti využívat schodiště, což nebývalým způsobem zvyšuje uživatelský komfort. Máte při ruce toaletu, koupelnu i kuchyni, stačí ujít čtyři kroky, a jste v ložnici, a kdo je hůře pohyblivý, například o berli nebo dokonce na invalidním vozíku, pro toho je bydlení v bungalovu ideální.

interiér domu

Bungalov 5 + 1 https://www.enerdomy.cz/katalog/filtr/5-kk/ je také mnohem atraktivnější na pohled, než patrové krychle s sedlovou střechou, nízké domy vynikají svérázným kouzlem osobnosti. Je to asi tím, že máte přehledně před sebou celou stavební konstrukci, nepřehlédnete krovy, střechu ani komín, a také vám tu horní partie budovy nezastíní Slunce. A právě absence slunečních paprsků na zahradách o malé rozloze, mezi domovní zástavbou výškových staveb, je problém, s nímž se potýká mnoho realizací vlastního bydlení. Co je vám platné, že bydlíte na venkově, stranou od města, v zóně klidu, když máte vlastně město (sídliště) přímo ve vaší ulici díky hustě posazeným domům na malých parcelách, takřka bez výhledu.

Až se budete rozmýšlet, kde bungalov postavit, upřednostněte větší plochu zahrady a dům nechte vztyčit například v rekreační lokalitě, kde vynikne jeho osobitá krása, praktičnost a elegance. K bungalovům se velmi dobře hodí kvetoucí skalničky a nízké okrasné dřeviny na zatravněné ploše, alespoň jednoho tisíce čtverečních metrů. U bungalovu to také sluší zapuštěnému zahradnímu bazénu, ale to se jistě dovtípíte sami.

Přestavba bydlení bez problémů

Je důležité, aby nám bydlení vyhovovalo ve všech směrech. Ke spokojenému životu potřebujeme aby náš dům či byt nebyl jen místem, ale především domovem. Domov by měl být příjemným místem, kam se rádi vracíme a kde se cítíme v bezpečí. Jenže pokud se nám neustále rozbíjí například elektrické zásuvky a kapou kohoutky, o klidu a pohodě nemůže být řeč, protože neustále musíme řešit opravy.

moderní ložnice

V takovém případě je potřeba byt nebo dům opravit. S tím si ale mnoho lidí neví rady. Někoho dokonce čeká celková rekonstrukce, která je složitá nejen na plánování, ale především na vymyšlení rozmístění nové dispozice, nábytku a i když se to nezdá, tak i na promyšlení jednotlivých detailů. Teprve až při hledání nového zařízení domácnosti zjišťujeme, že například nedokážeme zkombinovat barvy tak aby k sobě ladily, nebo že máme problém vybrat vysoce funkční kuchyňskou linku. To všechno jsou věci, které mnoho lidí nezvládne, a nebo jim to zabere opravdu velké množství času, které by potřebovali využít jinak.

Bytový designér https://bydesign.cz/ je skvělým řešením pro všechny, kteří touží po změně ve svém bydlení. Většina designérů se neživí jen designem, ale mají vystudovanou vysokou školu v oboru architektury, takže mohou projektovat rekonstrukce i novostavby. Dokáže vám pomoct jak se změnou dispozice, tak samozřejmě se zařízením vašeho nového domova. Designéři sledují módní trendy a dokážou vám vymyslet nejmodernější domov jaký jste si představovali.

moderní kuchyň

Samozřejmostí je návrh interiéru i ve stylu, který v sobě nese prvky starších období, jako je například první republika, který má mezi lidmi velkou oblibu. Ať už se rozhodnete pro celkovou rekonstrukci nebo jen pro proměnu obývacího prostoru, rozhodně zvažte spolupráci s designérem. Získáte nejen nový prostor k bydlení, ale dozvíte se i více možností, které by vás možná ani nenapadly.