Co obnáší mít virtuální sídlo v Praze


Sídlo společnosti si můžete zřídit kdekoli. Velmi často to bývá v místě bydliště, ale zákon povoluje mít sídlo nahlášené i jinde, například v Praze. Co to pro vás může znamenat, a jaké výhody z toho plynou?

Berňáci na vás nemohou – tedy abychom to upřesnili, úředníky z finančního úřadu samozřejmě opravňuje provádět kontroly v jakémkoli podnikatelském subjektu, takže na vás samozřejmě „mohou“, ale jde tu o to, zda si vyberou zrovna vás. Pokud budete mít nahlášené virtuální sídlo v Praze, budou vybírat z desítek či stovek tisíc subjektů, a pravděpodobnost návštěvy vaší provozovny se tím sníží na minimum. Na malém městě vás naopak úředník vyhmátne mnohem snáz.

Karlův most

Co na to vaši sousedé – když vaši sousedé neví o vašem podnikání zhola nic, nemohou vám ani nic závidět. Pamatujte také na své soukromí, protože závistivých lidí je hodně, a mnozí z nich vám dovedou znepříjemnit život, až se divíte, kde se v nich ta zloba bere. Čím méně toho budou o vás vaši sousedé vědět, tím menší pravděpodobnost nějakého karambolu. Ideální je neprozrazovat nikomu nic, člověk k závisti potřebuje především informace, a tam, kde nejsou, není co závidět.

virtuální kancelář

Virtuální kancelář – s virtuálním sídlem v Praze Profi sídla získáte i skutečnou kancelář, tedy spíše zasedací místnost s kuchyňkou, kam můžete zvát vaše partnery a další hosty, podepisovat tu důležité dokumenty, smlouvy a listiny a nabízet služby či zboží i vašim zákazníkům. Kanceláře v Praze také bývají dostatečně reprezentativní pro důležitá obchodní setkání s partnerskými subjekty ze zahraničí, Praha nabízí i řadu možností posezení v restauraci a prohlídky pamětihodností, což může přijít vhod například lidem, kteří Prahu neznají, a zavítali do těchto končin poprvé. Prohlídka Prahy může přispět k většímu úspěchu ve vašem podnikání, ať už se věnujete jakémukoli oboru.