• Hry
  • Posted By
Hazardní hry

Už první karetní hra Prší, kterou si alespoň jednou zahrály všechny děti, nese prvky hazardu. Přestože její součástí nejsou finanční vklady. Klasické hazardní hry totiž fungují na sólové formě, při které neprobíhá sehrávání s ostatními. Právě naopak. Všichni hráči se snaží ty druhé obelstít a dosáhnout kýženého vítězství všemi dostupnými zbraněmi. Výměnou či odhozením. Mezi nejoblíbenější patří Oko, Ferbl, Hromádky či Poker. Rovněž přebíjecí hry, při kterých jsou odkládány karty tak, aby ta předchozí byla vynesenou kartou trumfovou. A v případě, že hráč nemá čím přebíjet, musí si zbytek převzít. Vítězem se stává ten, který se všech karet co nejrychleji zbaví. Souboje či Stortok patří mezi nejčastěji hrané. 

Nejdříve drobné mince

První opravdové peníze se objevují u karetní hry Mariáš. Většinou se sice hraje o malé částky. Ale postupem času se i tato hra může převážit v ryzí hazard. Stejně tak Poker. Ve kterém se už v dnešní době organizují světové turnaje. Ze kterých si ti nejpohotovější hráči přivážejí vysoké dolarové odměny. Jeho dvě formy – Poker Draw, ve které je základem klasická výměna karet. A Pětikaretní Stud. Ze kterého vznikla v současnosti nejhranější varianta Sedmikaretní Stud. Dalšími a kombinačně náročnějšími jsou pokerové hry Omaha. Ti nejlepší z nejlepších si pro svoji náročnost oblíbili její nejnovější formu – Omaha Hi-Lo. 

Později dolary

Hazardní hry se provozují především v kasinech. Ve kterých si milovníci karetních her mohou zahrát Black Jack. Jeho oblíbenost je především mezi hráči, kteří nechtějí nechávat výsledek pouze na náhodě. Ale výhry mohou dosáhnout dobře zvolenou strategii. Mnohdy se i krupiér diví, když je dosaženo výhody i nad ním. V tomto prostředí si lze zahrát i královnu hazardních her – ruletu. Při které mnohdy dochází i k velkým dramatům. Vzhledem k množství peněz vložených do hry. A nemožnosti nikterak výsledek ovlivnit.  Naproti tomu si na své přijdou hráči kostkové hry Vrchcáby. Vyžadující logiku a ovládnutí kvalitního herního plánu. Stejně jako u Craps. Ve které jsou kostky rovněž v hlavní roli. A odměny vysoké.