Koberce vyžadují po určité době důkladné čištění

Koberce a děti v domácnosti

Mít doma nový koberec je mnohdy kouzelný zážitek, tyto výrobky totiž dovedou vykouzlit úsměv na rtu, protože perfektně zakryjí celou plochu místnosti, jsou barevné, mají zajímavý vzor a samozřejmě jsou také měkké a velmi příjemné na dotek. Koberec je však krásný do té doby, dokud se nepotřísní nějakou omáčkou, dokud na něj nevylijeme kávu, anebo se do něj nezašlapou zbytky nečistot, co nepobral běžný vysavač. Mnohem horší situace nastávají tam, kde se pohybují malé děti. Ty tu a tam něco na podlahu utrousí, mohou se tu pomočit a zašpinit koberec nějakým pokrmem či nápojem. Tehdy je pak čas povolat na vyčištění koberce profesionály.

růžový koberec

Domácí mazlíčci

Tam, kde se vyskytují psi a kočky, je velká pravděpodobnost, že se na koberci objeví různé nečistoty zanášené mezi tlapkami, při drbání a čištění kožichu, ale i v situacích, jako je močení mimo toaletu anebo zvracení (typické zejména pro kočky, které si tím čistí žaludek od olízaných chlupů). V takových domácnostech se profesionální čištění koberců Wismont čištění uplatní i několikrát za rok.

modrý koberec

Bosá chodidla

Chodidla jsou obdařena mnoha miliony nervovými zakončeními, skrze něž rozlišujeme i velmi jemné drobnosti na povrchu, po kterém chodíme. Zároveň se tu vyskytuje více potních žláz, než jinde na těle, a to z toho důvodu, aby bosonohá chůze v přírodě byla bezpečná, aby to zkrátka nepodkluzovalo. Lidský pot je však také zdrojem potravy pro bakterie, a to se pak projevuje typickým odérem.

Jestliže doma chodíte v ponožkách, v silonových punčochách nebo dokonce naboso, váš pot se velmi snadno vetře mezi kobercová vlákna a odtud jej sáčkový vysavač neodsaje. Bakterie si na něm pochutnají velice důkladně a po určité době se váš koberec začne měnit na několik dnů nošené ponožky. Toto je poměrně častý problém v domácnostech, kde se důkladné strojní čištění koberců neprovádí, a kde se koberec pouze vysává vysavačem.