Novinka v návykových látkách


Proč lidé užívají návykové látky?
Někdy už je člověk na pokraji svých fyzických i psychických sil. Neustálé povinnosti v plíce i doma, řešení vztahů, existenční problémy a celá řada dalších věcí může člověka dohnat k tomu, že nachází útěchu právě v návykových látkách. Sem patří káva, ale i daleko tvrdší látky jako marihuana, pervitin ale třeba i různé léky nebo v poslední době populární kratom.

žena únava

K návykovým látkám lidé nejčastěji utíkají až když neví kudy kam. Nejhorší je psychické únava dlouhodobého charakteru, která může snadno přerůst až v deprese nebo úzkosti. Tyto stavy jsou velmi vážné a pokud jimi někdo trpí, bylo by vhodné navštívit lékaře, který člověku pomůže je překonat. Pokud máte pocit že nic nezvládáte a jste neustále pod tlakem, rozhodně neotálejte a navštivte odborníka dřív než bude pozdě. Řada lidí totiž myslí že všechno zvládnou sami ale opak je pravdou a do ordinace se dostanou až je pozdě a nebo vůbec. Takto zranitelní lidé mají nejvyšší šanci že se dostanou do spárů některé návykové látky.

kratom prášek

Návykové látky dokážou opravdu člověku zpočátku ulevit a člověk má pocit že je mu dobře, ale postupem času je potřeba dávky zvyšovat. Navíc mají tyto látky řadu negativních vlivů na život, a mohou vás v běžných činnostech velmi omezovat. Typicky jde o zákaz řízení motorových vozidel a nebo o halucinace. Jednou z takových látek je i kratom, který má širokou škálu využití. Někteří lidé jej využívají jako stimulant, jiní v něm vidí prostředek který jim pomáhá tišit bolest když už léky nezabírají. Lidé před užitím kratomu řeší, jaké má kratom účinky https://kratompower.cz. Je jich opravdu hodně a nejčastěji jde o tišení bolesti, tlumící prostředek k usnutí a nebo naopak o stimulant, který nahrazuje energetické nápoje. Kratomu existuje více druhů a velice záleží na dávkování. Je důležité dodržovat pokyny výrobce a je vhodné jej vyzkoušet doma.