Pohroní je jeden z nejkrásnějších slovenských regionů

Máte rádi horské reliéfy, krásnou přírodu, božský klid a čistý vzduch? Pak byste mohli ocenit tip na dovolenou ve středním Slovensku s ubytováním Pohroní (Pohronie) travelguide.sk. Řeka Hron vytváří přechodovou údolní linii mezi Nízkými Tatrami, Muránskou planinou a Veporskými vrchy a krajinný ráz tak trochu připomíná údolí horního toku řeky Váh. Tento strohý popis vám však nic významného neprozradí, chcete-li se do těchto končin vypravit. Co vás tu vlastně čeká, a proč právě tuto oblast Slovenska zvolit pro vaši dovolenou?

krajina na Slovensku

Krajina pro malíře – středověcí malíři se inspirovali zejména přírodními krásami a velmi rádi zachycovali mimo jiné i krajinná panoramata. Ta tu v Pohroní budete potkávat takřka na každém kroku, je to jeden z nejzajímavějších slovenských regionů, co se týče přírodních jevů a jejich kontrastů. Zapadají tu do sebe prostorné louky a pastviny, husté lesy, horská úbočí, ohraničená ostrým letním sluncem a modrou oblohou. Máte-li výtvarný talent, anebo se alespoň zabýváte krajinnou fotografií, horní Pohroní vás určitě osloví.

Pěší a cyklistické výlety – Pohroní je velmi vydatně protkáno turistickými a cyklistickými trasami. Máte-li zájem tu aktivně sportovat a pohybovat se v terénu nejen autem, máte jedinečnou možnost využít vlastních bicyklů, nebo si tu jízdní kola alespoň pronajmout. Náročnosti tras jsou tu k dispozici od těch pro začátečníky, až po vrcholové sportovce.

krása Slovenska

Termální koupaliště – na jihozápadním okraji města Kremnica se nachází velmi oblíbené termální koupaliště, které využívá vyvěrající vody, obohacené o minerální ionty. Již před mnoha lety byl prokázán její léčebný účinek na lidský organismus a tamní prameny tu dobře znali i horníci, kteří v této oblasti těžili zejména stříbro a zlato. V roce 2022 byl však areál uzavřen, protože se stále hledá kupní síla, která by tento krásný a zajímavý areál udržovala v provozu i nadále.