Proč raději bungalov, než výškovou stavbu


Cestujete někdy k moři a preferujete ubytování hotelového typu? Anebo raději přespáváte v bungalovech? Bungalov vám poskytne větší soukromí, protože v hotelích se lidé pohybují na chodbách, ve výtazích, ve vestibulu, na recepci, v restauraci nebo v baru, a je jich tam někdy a příliš. Chcete-li si naopak užít dovolenou tak, jako kdybyste tam přímo bydleli, bungalov je tím pravým místem.

dům bungalov

Bungalovy jsou přízemní objekty, vše je zde situováno na jedné ploše, bez nutnosti využívat schodiště, což nebývalým způsobem zvyšuje uživatelský komfort. Máte při ruce toaletu, koupelnu i kuchyni, stačí ujít čtyři kroky, a jste v ložnici, a kdo je hůře pohyblivý, například o berli nebo dokonce na invalidním vozíku, pro toho je bydlení v bungalovu ideální.

interiér domu

Bungalov 5 + 1 https://www.enerdomy.cz/katalog/filtr/5-kk/ je také mnohem atraktivnější na pohled, než patrové krychle s sedlovou střechou, nízké domy vynikají svérázným kouzlem osobnosti. Je to asi tím, že máte přehledně před sebou celou stavební konstrukci, nepřehlédnete krovy, střechu ani komín, a také vám tu horní partie budovy nezastíní Slunce. A právě absence slunečních paprsků na zahradách o malé rozloze, mezi domovní zástavbou výškových staveb, je problém, s nímž se potýká mnoho realizací vlastního bydlení. Co je vám platné, že bydlíte na venkově, stranou od města, v zóně klidu, když máte vlastně město (sídliště) přímo ve vaší ulici díky hustě posazeným domům na malých parcelách, takřka bez výhledu.

Až se budete rozmýšlet, kde bungalov postavit, upřednostněte větší plochu zahrady a dům nechte vztyčit například v rekreační lokalitě, kde vynikne jeho osobitá krása, praktičnost a elegance. K bungalovům se velmi dobře hodí kvetoucí skalničky a nízké okrasné dřeviny na zatravněné ploše, alespoň jednoho tisíce čtverečních metrů. U bungalovu to také sluší zapuštěnému zahradnímu bazénu, ale to se jistě dovtípíte sami.