V čem vozit své dítě?

Rodiče stojí před narozením svého miminka před důležitým rozhodnutím, a tím je, zda budou či nebudou kupovat kočárek. Právě kočárek může celé rodině velmi usnadnit život. Nejen že při procházkách máte volné ruce a nemusíte mít dítě na sobě v nosítku, ale především můžete dítě někomu dát na hlídání. Pokud jste se rozhodli pro kočárek, jaký si vyberete a podle čeho jej budete vybírat?

muž s kočárkem

Rozhodně zohledněte rozpočet
V dnešní předražené době chtějí lidé ušetřit na všem, a to i na kočárku. Je to v pořádku, protože kvalitní kočárek koupíte i dnes za velmi hezké ceny. Musíte si jen ujasnit, jestli chcete zvlášť sportovní verzi a hlubokou korbu, nebo jestli chcete kočárek 3v1. U této varianty najdete nejen hlubokou korbu, ale i autosedačku a sportovní nástavbu.

Jak tedy kočárek vybrat?
Pokud jste si ujasnili, kolik peněz za něj chcete utratit, určitě začněte tím, že si uvědomíte, kam s kočárkem budete chodit. Do lesa jsou nevhodná nafukovací kola, ale do města stačí v pohodě. Podvozek by měl být pevný a zároveň lehký, aby se s celým kočárkem snadno manipulovalo. Jestli jezdíte autem a budete v tom pokračovat i s miminkem, rozhodně si vyzkoušejte jak se kočárek skládá a jestli se vejde do kufru vašeho auta. Dále by měl být výškově nastavitelný.

pár s kočárkem

Mnoho výrobců dnes nabízí skvělé kočárky za skvělé ceny. Nemusíte kupovat ten nejdražší, protože vám úplně stejně poslouží kočárek za méně než 10 tisíc korun. Kočárky musí splňovat celou řadu bezpečnostních předpisů, a to i ty levnější. Rozhodně se nebojte sáhnout po levnější variantě, protože nejspíš i takto levný kočárek předčí vaše očekávání. Vaše miminko bude v bezpečí, a vy budete mít pohodlné kočárek, který vám usnadní manipulaci s miminkem. Pokud chcete nasměrovat, zeptejte se na zkušenosti s kočárky svých kamarádek a příbuzných, kteří vám určitě rádi odpoví.