Větší pohodlí v odívání se suchým zipem

Milovníci outdooru nedají dopustit na některé „vychytávky“, co nejsou běžné v klasické oděvní konfekci, a mezi nimi jsou i různé formy zapínání a upínání oděvů a jejich částí. Kupříkladu taková lyžařská bunda nebo lehká letní větrovka. Tam máte obvykle k dispozici zapínání na suchý zip u rukávů, v pase, u krku nebo pod pasem, což vám zajistí perfektní dosednutí oblečení na patřičnou část těla. Díky tomu tudy neprofukuje chladný vzduch a oděv vám dobře dosedá, takže vám nesjíždí a nepadá, ale zároveň neškrtí.

botička na suchý zip

V podobném duchu bychom si mohli upravit oblečení, které nosíme často doma nebo v zaměstnání, a trávíme v něm prakticky většinu dne. Když se nad tím zamyslíte do hloubky, zjistíte, že mnoho oděvů a oděvních doplňků nám není tak pohodlných, jak bychom si představovali, a že nám také tímto způsobem berou energii. Nenechte se o energii zbytečně okrádat a oblékejte se nejen vkusně, ale i prakticky.

bílá mikina

Tepláky a sportovní kalhoty – nejoblíbenější oblečení pro spodní část těla. Nosíme je s oblibou doma, na zahradě i venku při sportu, ale ruku na srdce, jak dobře vám kalhoty či tepláky sednou v pase? Máte je stažené gumou nebo tkaničkou? A ta guma vás neškrtí? Anebo vám tepláky spíše padají a musíte je každou chvíli popotahovat? A co tkanička, neškrtí vás do břicha? S tím vším může být rychlý konec, protože široký pás ze suchého zipu si upnete přesně, jak potřebujete, velmi rychle a s citem, a zároveň vás nic nebude svírat a škrtit.

Rukávy u mikiny – mikina je velice pohodlný oděv, ale stává se, že se vám u ní vytahají rukávy (hlavně u té bavlněné), a sjíždí vám až pod zápěstí, což je nepříjemné při mnoha činnostech. S tím mohou pomoci i nášivky suchého zipu na rukávech z vnitřní strany, s nimiž je upnete v zápěstí i v předloktí a problém je odstraněn. Nemusíte tedy pracně rolovat rukávy vzhůru, což je navíc i nepraktické a také nevzhledné, se suchým zipem je práce mnohem snazší a efektivní.