Začít zase od nuly?


Máte někdy pocit, že potřebujete začít znova od nuly? Že se potřebujete odrazit ode dna a nechat za sebou těžkou a stresující minulost a začít konečně žít? Zapomenout na všechny dluhy, ze kterých jste se těžce vyhrabali a mít klidné spaní? Ano, takhle se můžete cítit po insolvenci.

Insolvence je způsob, jak si srovnat svou finanční situaci, zbavit se legální cestou všech dluhů a exekucí, ale nečekejte, že si pak budete moct dovolit vše. Insolvence má přísná pravidla a pokud chcete skutečně svůj život vrátit do správných kolejí, může být pro vás jediným východiskem.

peníze

Jenže jak dál, když je po všem a vy máte jen určitý příjem? Budete s tím umět žít a odrazit se ode dna? Budete bydlet v podnájmech a budete se snažit nějakou tu korunu ušetřit, nebo se vrhnete do dalších půjček a hypoték, abyste získali vlastní bydlení?

Banky se s vámi moc bavit nebudou, pokud jste prošli insolvencí, ale úplně bez šance na hypotéku také nejste. Hypotéka po insolvenci se dá vzít u nebankovních společností. Jenže, je to opravdu dobrý nápad zavázat se na mnoho let k pravidelným splátkám a ručit za to vlastní nemovitostí? Máte natolik stabilní příjem, abyste mohli splácet? A nedostanete se časem do stejné situace, jako jste byli před insolvencí? Tedy opět do dluhů a exekuce? Pokud si nejste jistí, že skutečně potřebujete hypotéku a že máte na to, abyste ji pravidelně spláceli, hledejte jinou cestu, jak si zabezpečit živobytí a nepouštějte se na tenký led, na kterém se necítíte úplně jistě.

hypotéka

Být finančně zajištěný, mít své příjmy i výdaje pod kontrolou, to není nijak lehké a někdo se to za celý život nenaučí. Není to o matematice, ale o schopnosti vyhodnocovat svou situaci, rozvažovat o nákupech, spoření a o půjčkách a hypotékách, které je snadné uzavřít, ale složitější splácet. Neuspěchejte žádné finanční rozhodnutí.