Ztráta erekce nepřichází náhodou

S erekcí je to jako s autem. Jestliže o vaše vozidlo nepečujete, nezajímá vás jeho technický stav, neměníte motorový olej ani jiné provozní kapaliny, máte sjeté pneumatiky a koroze vám rozežírá podvozek, jednoho dne vám vůz vypoví službu. Zajímavé je, že jakmile vaše auto dojezdilo, většinou si jste dobře vědomi, proč tomu tak je, a kde je příčina. Když se vám zadře motor a automechanik jen tuto závadu suše konstatuje, bude vám jasné, že jste přece jen ten olej měli vyměnit včas.

dívka na posteli

S erekcí to však vnímáme jinak, ihned utíkáme za lékařem, nebo se alespoň snažíme vyhledat na Internetu prodej Viagry, případně Viagry náhradu, která problém vyřeší za nás. Nepátráme příliš po příčinách potíží a chceme co nejrychleji vrátit život do starých kolejí.

Naše tělo je ale schránka velmi podobná v mnoha směrech právě automobilům. Je to složitý komplex různých biochemických reakcí, a jestliže chceme žít ve zdraví, musíme mu alespoň v základních rysech porozumět a také se o své tělo starat. Vidíte, jaké podobenství našeho těla s autem máme přímo, jak se říká, „na talíři“? Nestaráte se o auto – přestane vám sloužit – nestaráte se o tělo – stane se něco podobného.

dívka ve spodním prádle

Ztráta erekce je také jednou z potíží, kterým předchází zanedbávání vašeho těla. Většinou za to může mizerné jídlo, alkohol, cigarety, nedostatek pohybu a hlavně stres. Zejména na stres se zaměřte velmi razantně a nepolevujte, protože ten má na svědomí každý rok obrovské počty předčasných úmrtí a mimo jiné i partnerských rozchodů kvůli problémům v sexuální oblasti. Stres snižuje hladinu testosteronu a z muže se pak stává ubohá troska. Je na tom podobně uboze, jako narkoman. Nemá chuť na sex, propadá depresím, tloustne, ztrácí svalovou hmotu a rychleji stárne.

Nenechte tento problém dojít tak daleko, zaměřte se na životosprávu a na lepší životní styl, než jste dosud vedli. A jeden tip na závěr: Proti stresu a na podporu testosteronu užívejte přírodní léčivé byliny rostoucí vysoko v horách, kam patří například Maca peruánská nebo Ashwagandha (indický Ženšen).